Dlaczego żeglowanie?


Żegluję do wielu lat….dlaczego?


rejsy plywoweRozpoczęło się od możliwości zwiedzania innych krajów. Wybrzeże Wielkiej Brytanii było pierwsze. Jakże inaczej wygląda osławiona Anglia i Kornwalia od strony morza. Wschody i zachody słońca oblewane wodą i wzgórza wyrastające z morza zlewają się kolorystycznie zapierając dech w piersi każdego kto to zobaczy.


Żeglowanie po akwenie gdzie występują pływy pozwala nam poznać istotę astrologii i wielki, od stuleci owiany odrobiną tajemnicy wpływ księżyca na nasze życie. Dopiero tutaj poznajemy w praktyce jak ważny jest czas, bo ten ma ścisły związek z głębokością wody.


Grecja, Chorwacja, Baleary… to miejsca „za granicą”. Jest wielu młodych ludzi, którzy nie zrozumieją… ale dla mnie była to możliwość poznania innego świata, do którego przez wiele lat dostępu nie mieliśmy. W końcu można było zobaczyć, a nawet dotknąć wiele z tego, czego uczyliśmy się na lekcjach geografii i historii.


Apetyt wzrasta! Cokolwiek „jesz”… Po Europie przyszedł czas na poznanie egzotyki. Jakże inne od naszego życie tu spotykamy… Na początek ta zieleń. Ile odcieni zieleni znamy? Ile możemy nazwać? Wciąż mało! I wciąż powracający niebieski… A co tworzą razem! Kuchnia, zwyczaje i życie… Żeglowanie daje nam ogromne możliwości na poznanie tego świata nie tylko z jednego miejsca, wyspy, a nawet kraju. Podczas jednego rejsu możemy podziwiać nawet kilka państw niby podobnych, a jak różnych od siebie.


Nie można tu nie wspomnieć o luksusowych katamaranach jakie wybieramy na naszą kwaterę podczas rejsów morskich. Są to piękne nowoczesne i kompletnie wyposażone jachty.


I to Słońce! Jakże marną jego namiastkę  otrzymujemy w Polsce! Na jachcie ma się go jeszcze więcej. Mamy też więcej wiatru, świeżego powietrza, czasu….chyba, że nadchodzi sztorm i każda mila do brzegu jest na wagę złota.


morskie rejsy egzotyczneCzas to pojęcie względne ale tutaj, leżąc na pokładzie jachtu można doznać tak zwanego „tu i teraz”. Żeglowanie to istna medytacja. Zatopienie się we własnych myślach, patrzenie błędnym wzrokiem w linię horyzontu, czytanie, a nawet rozmowy spełniają rolę swoistej terapii.


Żeglowanie wciąga… wracamy na pokład jachtu. Każdy kto żeglowania skosztował raz wraca!


Zapraszamy więc na żeglarską przygodę z nami. Sezon 2016 trwa! W zakładce TERMINARZ znajdziecie terminy rejsów jakie oferujemy. Jeżeli macie marzenie żeby popłynąć w określone miejsce, a nie ma go na naszej żeglarskiej trasie odezwij się! Często spełniamy marzenia…


Żeglujmy, bo warto!

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia

IX Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2018 i Nurgres odbędą się w weekend 17-18 lutego 2018 r., na EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.  Zapraszamy na profil na Facebook-uTargi odbędą się w głównej hali nr 1 (budynek główny):
17 lutego (sobota) w godzinach      10:00 – 18:00
18 lutego (niedziela) w godzinach   10:00 – 16:00
Czytaj dalej >>>  

Zapraszamy na kurs radiooperatora SRC. Szkolenie to składa się z dwóch części: internetowej, gdzie sami udzielacie odpowiedzi w formularzu on-line i praktycznej, podczas której przećwiczycie istotne zagadnienia i zdacie egzamin. 
Czytaj dalej >>>  


Majówka... jak nie w Chorwacji to gdzie? Będzie kolorowo, smacznie i słonecznie! Żeglować będziemy na zwinnym jachcie Oceanis 36. Czy dołączysz do załogi?
Czytaj dalej >>>  

Indywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)