Pod żaglami na Majorce!


51 wakacje na katamaranieNo cóż, rejs dokoła Majorki już za nami , czyli wakacje, wakacje i po wakacjach… Dookoła Majorki to chyba za dużo powiedziane, opłynęliśmy południowe i zachodnie wybrzeże tej przepięknej wyspy .


Ale upał!!! Tak, jak to na Majorce temperatury sięgały 40°C. Noce na kotwicy przynosiły miłe ochłodzenie, a dnie rozpoczynała kąpiel w morzu!


Nie przypadkowo jacht jaki wybraliśmy to luksusowy katamaran Lagoon 420 – Alexia. Przestrzenny salon i kokpit to miejsca gdzie spędzaliśmy najwięcej czasu wszyscy razem.

Cztery obszerne kabiny z oddzielnymi łazienkami i prysznicami pozwalały natomiast na zachowanie intymności. Doskonale sprawdzały się też w roli kryjówek podczas zabawy w chowanego… Ta wyprawa była bowiem rejsem typowo rodzinnym, a prawie połowę załogi stanowili 5 i 7 latkowie!


8 wakacje pod żaglamiOprócz przestrzeni, nasz jacht – Alexia, katamaran Lagoon 420 dawał nam też pełne poczucie bezpieczeństwa.


Tych wakacji szybko nie zapomnimy!

Piękne plaże Majorki i przejżysta woda doskonale zastępowały najnowocześniejsze place zabaw. Pływanie, bądź jego nauka, wylegiwanie na materacu, snorkeling i inne zabawy w wodzie zabierały nam większość czasu… (ale zawsze znalazła się chwila na pomalowanie paznokci, każdego w innym kolorze oczywiście). Budowaliśmy też zamki na piasku!


21 rejs rodzinnyNaszą przygodę pod żaglami rozpoczęliśmy w S’Arenal. Tutaj za dużo nie zobaczyliśmy, nie byliśmy w stanie odejść zbyt daleko od basenu w centrum mariny…

Po kilku godzinach żeglowania (no przecież postawiliśmy żagiel, nawet dwa, choć fakt tylko na chwilę…) dotarliśmy do przepięknego i klimatycznego Colonia de Sant Jordi.

Dzieci były zachwycone hiszpańskim słońcem, czystą wodą Morza Śródziemnego i czasem spędzonym z rodzicami. Szczęśliwe dzieci to szczęśliwi rodzice…. a do tego kolacja z lokalnymi rarytasami na talerzach…. Bezcenne!


Jacht jako środek transportu daje wspaniałe możliwości. Podczas naszego rejsu wzdłuż wybrzeży Majorki zatrzymywaliśmy się w wielu pięknych zatoczkach i korzystali z uroków najdzikszych plaż.


35 wakacje na MajorceW końcu urokliwe Cala D’Or… Zatrzymaliśmy się tutaj na dłużej…

Plaże, słońce, piękne miasteczko…. a do tego bary ze słynnym Mohito (również w wersji virgin), które piliśmy z wielkich glinianych kufli przez słomki o długości metra!

To tutaj dzieciaki rozkręciły imprezę w irlandzkim pubie, bo podobała im się muzyka w wykonaniu zespołu Rock’n’Trio.

Następnego dnia czekała kolejna niespodzianka – skuter wodny! Adrenalina znów poszła w górę!


Cala Gran, Caló des Coral, Cala Ferrera i jeszcze kilka innych plaż po drodze do Porto Colomn to te, których krajobrazy mieliśmy szanse zobaczyć z bliska.


Nie można też nie wspomnieć o wizycie w zapierających dech w piersiach, stworzonych przez naturę jaskiniach w Porto Cristo. Po tej wycieczce nikt nie spojrzy tak samo na stalagmity i stalaktyty w naszej rodzimej Jaskini Raj…


Na pokładzie mieliśmy instruktora nurkowania! I sprzęt nurkowy też! Mieliśmy więc szansę poznać elementy tego sportu. Pomimo tego, że udało nam się zejść pod wodę o zwiedzaniu świata podwodnego trudno mówić. Koncentrowaliśmy się raczej na… oddychaniu.


I znów s’Arenal, i basen w marinie. Mogłoby się wydawać, że to dopiero początek naszego rejsu morskiego…

Będziemy tam wracać wspomnieniami i dzięki galerii zdjęć jaką i z Wami się dzielimy.


Majorka 2015/Alexia

 

Do zobaczenia!

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych 


Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia

IX Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2018 i Nurgres odbędą się w weekend 17-18 lutego 2018 r., na EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.  Zapraszamy na profil na Facebook-uTargi odbędą się w głównej hali nr 1 (budynek główny):
17 lutego (sobota) w godzinach      10:00 – 18:00
18 lutego (niedziela) w godzinach   10:00 – 16:00
Czytaj dalej >>>  

Zapraszamy na kurs radiooperatora SRC. Szkolenie to składa się z dwóch części: internetowej, gdzie sami udzielacie odpowiedzi w formularzu on-line i praktycznej, podczas której przećwiczycie istotne zagadnienia i zdacie egzamin. 
Czytaj dalej >>>  


Majówka... jak nie w Chorwacji to gdzie? Będzie kolorowo, smacznie i słonecznie! Żeglować będziemy na zwinnym jachcie Oceanis 36. Czy dołączysz do załogi?
Czytaj dalej >>>  

Indywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)