Sail-Excalibur RYA Training Centre

Wyspy Kanaryjskie


Wyspy Kanaryjskie – wyspy wiecznej wiosny… Idelne miejsce na rozpoczęcie nowego sezonu żeglarskiego


TeneryfaJeżeli wybierasz się z nami na Kanary to nie musisz się martwić pogodą! Wyspy, ze względu na swoje usytuowanie w pobliżu Afryki,  znajdują się pod wpływem klimatu który gwarantuje piękną pogodę przez cały rok. Dlatego nazywane są Wyspami Wiecznej Wiosny. Średnia temperatura powietrza  to 25°. Wiatr wieje praktycznie cały czas. Ale w tym właśnie tkwi cały fenomen tych Wysp – wiatry zapewniają wspaniałe do warunki do żeglugi.

Pożegluj z nami wzdłuż Teneryfy. Ta największa   i jednocześnie najwyższa wyspa z sięgającym aż 3718 metrów wulkanem El Teide zachwyca różnorodnością krajobrazu. Zobaczymy tu piękne plaże, nieco pustynne widoki, ogromne , jak nazwa wskazuje i nieco surowe klify Los Gigantes, monumentalne, ośnieżone szczyty  gór i parki krajobrazowe z zieloną bujną roślinnością.


żeglarski rejs karnawałowyJeżeli wybierzesz się z nami w rejs morski w okolice Teneryfy zimą, zobaczysz wielobarwne parady karnawałowe prawie tak huczne jak w Rio de Janeiro!


kolorowe plażeOdwiedzimy przepełnioną zielenią La Gomerę. Dopłyniemy na czarną wulkaniczną plażę w San Sebastian. Będziemy przechadzać się pomiędzy kolorowymi domkami w tej miejscowości i być może usłyszymy jak mieszkańcy porozumiewają się ze sobą w języku gwizdanym Silba. Zobaczymy dom najsłynniejszego żeglarza na świecie – samego Krzysztofa Kolumba – to tutaj był jego ostatni przystanek na drodze do odkrycia Ameryki! Spróbujemy lokalnych specjałów – kuchnia Kanarów jest zróżnicowana tak jak wyspy. To niesamowite połączenie wpływów hiszpańskich, południowoamerykańskich i afrykańskich.


Żeglowanie po Wyspach Kanaryjskich to prawdziwa przygoda żeglarska – często wieją tu silne, tunelowe wiatry.  A jeśli będziemy mieć dość wiatru i fal, popłyniemy na zawietrzną stronę wysp gdzie morze jest płaskie a żegluga relaksowa.


Tak jak na większości rejsów z nami zrobimy wszystko aby ponurkować i poznać bogactwo podwodnej flory i fauny. Razem z naszym doświadczonym instruktorem nurkowania poszukamy zatopionych przez piratów skarbów.


Wyprawa na Wyspy Kanaryjskie zapewnia mnóstwo niesamowitych wrażeń – to jedno z najbardziej urozmaiconych miejsc jaki można odwiedzić: plantacje bananów przeplatają się z lasem sosnowym, dziki, prawie afrykański busz z ośnieżonymi szczytami, pustynne krajobrazy z tymi utworzonymi przez pozostałości wulkanicze, a do tego wspaniałe, krystalicznie czyste wody oceanu i gwarantowana dobra pogoda…

Na naszych rejsach po Wyspach Kanaryjskich każdy znajdzie coś dla siebie!


Gdzie:

Kiedy: Na czym: Za ile: Inne informacje: Dostępność:
Teneryfa 30.01.2016 – 06.02.2016 Elan 434 Impression 1500.00 (czarter jachtu)+ bilet + kasa jachtowa + nurkowanie  TENERYFA  2 wolne miejsca


Lubisz czytać? Wejdź w link poniżej i zapoznaj się z opisami poszczególnych rejsów, wspomnieniami bądź aktualnościami:

 http://zeglujze.pl/category/rejsy-morskie


Do zobaczenia

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia


Szkolenie SRC. Należy pamiętać, że jest to podstawowy dokument wymagany do czarteru jachtu w Europie! Nie należysz do szczęśliwych posiadaczy tego certyfikatu? Nie czekaj! Zapisz się już dziś!
Czytaj dalej >>>  


Polinezja Francuska rejs katamaranemDlaczego Polinezja Francuska? Bo tam jeszcze nie byliśmy…. a Ci, którzy byli mówią, że jest pięknie! Tak naprawdę cokolwiek tu napiszemy będzie tylko odzwierciedleniem naszych fantazji, życzeń i oczekiwań w połączeniu z tym, co znaleźliśmy w internecie.

Czytaj dalej >>>  

indywidualne techniki ratowniczeIndywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Jesteśmy tu i tam…

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube