Sardynia Atlantydą?


Sardynia AlgheroCzyżby to właśnie Sardynia była mityczną Atlantydą? Tak twierdzi włoski dziennikarz Sergio Frau. Według niego potężne budowle oraz sztuka cywilizacji nuragijskiej przypominają opisywaną przez Platona kulturę Atlantów.


Wysokie, skaliste wybrzeża, głębokie zatoki, przesmyki i wodospady wzdłuż wybrzeża to obraz jaki zobaczymy patrząc na Sardynię od strony morza. Będziemy przecież żeglowali!

Odpoczynek znajdziemy w płytkich, słonowodnych lagunach i rozlewiskach zlokalizowanych wzdłuż wybrzeża tej włoskiej wyspy.

Typowy podzwrotnikowy klimat zapewni nam suche i gorące wakacje, a słońce w połączeniu z łagodnym północno – zachodnim wiatrem zwanym Mistralem pięknie opali Wasze ciała.


 

Będziemy zwiedzali…

3907ALGHEROSARDINIASardynia to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Jednym z największych jej miast jest Alghero – malownicze, zabytkowe miasteczko na zachodnim wybrzeżu Sardynii. To właśnie tutaj rozpoczniemy nasz wakacyjny rejs morski.


A co zobaczymy w Alghero?

Architektura tego miasta zachwyca każdego konesera piękna. Widzimy tu wielki wpływ historii regionu, która łączy Włoskie piękno z temperamentem Hiszpanii. Alghero nazywane jest Barcelonettą, czyli małą Barceloną.

Grota Neptuna to jedno z najpiękniejszych miejsc zachodniego wybrzeża Sardynii. Dla tego miejsca warto pokonać ponad 600 schodów!

Strzelista XVI wieczna katedra Santa Maria i kościół św. Michała z charakterystyczną kopułą to istne symbole miasteczka.


 

Alghero SardyniaŻeglowanie i nurkowanie

Żeglowanie to oczywisty sposób na relaks w tej części świata, a nasza łódź, to idealne miejsce na taką wyprawę. Na pokładzie jachtu można zrelaksować się zatapiając się we własnych myślach albo po prostu poddać się hipnozie fal morskich.

Można też aktywnie wypoczywać bawiąc się żaglami, nabywając nowych umiejętności lub praktykując te już nabyte.


 

SARDYNIA wrakiAkwen jak wody wokół Sardynii to jedno z najciekawszych miejsc do żeglowania na świecie. Przepiękne wyspy, urocze zatoki i spokojne kotwicowiska to niewątpliwy przepis na udane wakacje. Będziemy też nurkowali! Jaskinie Sardynii należą do najbardziej znanych na świecie miejsc nurkowych.


 

Odwiedzimy Grotę Jeleni z czaszkami i porożem zwierząt, najdłuższą na świecie jaskinię Nero i mroczną Jaskinię Duchów.

I najlepsze! Nurkowania te nie przekraczają głębokości 35m, dlatego zarówno doświadczeni nurkowie jak i ci początkujący będą mieli szanse zobaczyć ten przepiękny podwodny świat.


 

Kuchnia

Podczas wakacji na Sardynii wyjątkowym elementem będzie kuchnia!

Jak to we Włoszech… pizza i pasta w różnych konfiguracjach serwowana będzie na każdym kroku.

Ale regionalne przysmaki to również ryby i owoce morza. Te można kupić na lokalnych ryneczkach, wówczas wielkie wyzwanie czeka naszego kucharza….

Nie sposób jednak oprzeć się lokalnym barom i restauracjom, które oprócz wyśmienitej kuchni kuszą rytmiczną muzyką i czerwonym lokalnym winem!


Jacht, na którym będziemy żeglowali to „Forfiter” – Sun Odyssey 34.2. Więcej o tym jachcie możecie zobaczyć w zakładce Nasza Flota.


Gdzie: Kiedy: Na czym: Za ile: Więcej informacji: Dostępność:
Rejs Rodzinny Sardynia 25.08 – 01.09.18 Lagoon 42 – Alexia 1200.00EUR (kabina na jachcie) + transport + kasa jachtowa   Zarezerwuj miejsce
Rejs Rekreacyjny  Sardynia 25.08 – 01.09.18  Sun Odyssey 34.2   2000.00EUR (czarter jachtu) + transport + kasa jachtowa   Zarezerwuj miejsce
Rejs Rekreacyjny  Sardynia 18.08 – 25.08.18 Lagoon 42 – Alexia 1200.00EUR (kabina na jachcie) + transport + kasa jachtowa   Zarezerwuj miejsce
Rejs Rodzinny Sardynia 18.08 – 25.08.18 Sun Odyssey 34.2   2000.00EUR (czarter jachtu) + transport + kasa jachtowa   Zarezerwuj miejsce
Rejs nurkowy Sardynia  25.05 – 02.06.18 Lagoon 42 – Alexia 2500.00PLN (miejsce na jachcie) + transport + kasa jachtowa   Zarezerwuj miejsce
Majówka Sardynia 28.04 – 05.05.18 Lagoon 42 – Alexia 2000.00PLN (miejsce na jachcie) + transport + kasa jachtowa   Zarezerwuj miejsce

 

Do zobaczenia

Offshore Adventure Akademia Sportów Wodnych

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia

IX Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2018 i Nurgres odbędą się w weekend 17-18 lutego 2018 r., na EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.  Zapraszamy na profil na Facebook-uTargi odbędą się w głównej hali nr 1 (budynek główny):
17 lutego (sobota) w godzinach      10:00 – 18:00
18 lutego (niedziela) w godzinach   10:00 – 16:00
Czytaj dalej >>>  

Zapraszamy na kurs radiooperatora SRC. Szkolenie to składa się z dwóch części: internetowej, gdzie sami udzielacie odpowiedzi w formularzu on-line i praktycznej, podczas której przećwiczycie istotne zagadnienia i zdacie egzamin. 
Czytaj dalej >>>  


Majówka... jak nie w Chorwacji to gdzie? Będzie kolorowo, smacznie i słonecznie! Żeglować będziemy na zwinnym jachcie Oceanis 36. Czy dołączysz do załogi?
Czytaj dalej >>>  

Indywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)