PADI – AOWD


nurkowanie rekreacyjneJesteś już nurkiem….i patrzysz na tą stronę…to właściwa reakcja! To oczywiste, że chcesz się rozwijać. Zdobyłeś podstawową wiedzę o nurkowaniu, swobodnie i bezpiecznie poruszasz się pod wodą, ale…tylko do głębokości 18 metrów. To jest właśnie ten fenomen nurkowania jako pasji, chęć rozwoju i poznania siebie.


To od Ciebie zależy jak szybko po zrobieniu kursu nurkowego OWD zdecydowałeś się na PADI AOWD. Trzeba jednak przyznać, że częściej spotykamy osoby, które na następny krok decydują się od razu po uzyskaniu pierwszego certyfikatu.


Kurs nurkowy PADI AOWD pozwala nam na rozwinięcie naszych nowo nabytych umiejętności i wykorzystanie ich w różnych warunkach. Tutaj będziemy mieli do czynienia z pięcioma nurkowaniami. To na tym kursie nurkowym rozszerzysz już opanowane podstaw nawigacji podwodnej, poznasz nurkowanie głębokie do 30 m, a także odbędziesz trzy inne dowolnie wybrane nurkowania specjalizacyjne. Każde z tych nurkowań bedzie zaliczone jako pierwsze nurkowanie w ramach poszczególnej specjalizacji.


P1070977W zakres materiału wchodzi pięć modułów teoretycznych obejmujących pięć różnych typów nurkowań. Na podstawie podręcznika „Adventure in Diving” nauczysz się jak je planowć i wykonywać. Jest to kolejny doskonale skonstruowany przewodnik, który będziesz mógł wykorzystać również po kursie.


Teoria przygotuje Cię do części praktycznej. Biorąc pod uwagę fakt, że swobodnie czujesz się już pod wodą, a kwestie, które musiałeś opanować przychodzą naturalnie to właśnie teraz przyszedł czas na czerpanie przyjemności i w końcu będziesz mógł się skupić na podziwianiu życia pod wodą, a nie tylko sobie. Nie mówimy tu jednak o formalnych wykładach ale nauce we własnym zakresie i konsultacjach z instruktorem.


strona 73Kurs nurkowy PADI AOWD to przeważnie praktyka. Nurkowanie głębinowe i nawigacyjne są obowiązkowe, pozostałe trzy natomiast możesz wybrać sam wedle zainteresowań. Oczywiście powtórzymy wiadomości jakich nauczyliśmy się podczas kursu nurkowego PADI OWD. Przede wszystkim udoskonalimy Twoją umiejętność uzyskiwania neutralnej pływalności. Dostosujemy obciążenie i jego rozmieszczenie aby Twoje ciało w naturalny sposób zachowywało się pod wodą. Będziemy doskonalić zachowania pod wodą takie jak spokojne oddychanie i minimalizację ruchów w celu poprawienia wydajności powierza w butli. Popracujemy też nad spokojnym interwałowym wynurzaniem się.


strona 68Jednym z nurkowań obowiązkowych jest nurkowanie głębinowe do 30m. To na tej głębokości będziemy wykonywali ćwiczenia znane nam z płytszych terenów. To przy tym nurkowaniu będziemy mogli sprawdzić i porównać zużycie powietrza.


Kolejnym bowiązkowym nurkowaniem jest nawigacyjne. Pozwoli Ci ono na rozszerzenie swojej wiedzy na temat nawigacji pod wodą. Będziesz nawigował po linii prostej jak i po kwadracie.


Inne nurkowania do wyboru to między innymi nocne, wrakowe, czy w suchym skafandrze.


Jedyne co teraz może Cię powstrzymać przed dołączeniem do kolejnej grupy to wiek, aby wziąć udział w kursie musisz mieć ukończone 12 lat.


Widzimy się na szkoleniu!

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych

 

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia

IX Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2018 i Nurgres odbędą się w weekend 17-18 lutego 2018 r., na EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.  Zapraszamy na profil na Facebook-uTargi odbędą się w głównej hali nr 1 (budynek główny):
17 lutego (sobota) w godzinach      10:00 – 18:00
18 lutego (niedziela) w godzinach   10:00 – 16:00
Czytaj dalej >>>  

Zapraszamy na kurs radiooperatora SRC. Szkolenie to składa się z dwóch części: internetowej, gdzie sami udzielacie odpowiedzi w formularzu on-line i praktycznej, podczas której przećwiczycie istotne zagadnienia i zdacie egzamin. 
Czytaj dalej >>>  


Majówka... jak nie w Chorwacji to gdzie? Będzie kolorowo, smacznie i słonecznie! Żeglować będziemy na zwinnym jachcie Oceanis 36. Czy dołączysz do załogi?
Czytaj dalej >>>  

Indywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)