Sail-Excalibur RYA Training Centre

PADI – Nitrox


nurkowanie w Egipcie Fakt, że nurkowanie staje się coraz bardziej dostępne spowodował, że jest coraz bardziej popularne, a kurs nurkowania PADI Nitrox jest jedną z pierwszych możliwości rozszerzenia swojej pasji w kierunku nurkowań technicznych.


nurkowanie techniczne Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest nitrox mała lekcja chemii… Zarówno powietrze jak i nitrox są mieszankami tlenu i azotu. Czym więc się od siebie różnią? Składem procentowym tych dwóch pierwiastków chemicznych. To nie wszystko! Sam nitrox również ma wiele odmian, ale formalnie są to trzy: hipooksyczny, normooksyczny i hiperoksyczny. W praktyce nurkowej spotyka się wyłącznie nitrox hiperoksyczny. I tu znów mamy podział na nitrox ,,gorący” o zawartości tlenu powyżej 40% i nitrox ,,zimny” o zawartości tlenu do 40%.

To właśnie z tym ostatnim będziemy pracowali na naszych zajęciach.


Powodów, dla których zmiana gazów w butli jest tak ważna jest kilka. Przede wszystkim pozwala to nam na zwiększenie czasu bezdekompresyjnego, a sama dekompresja będzie krótsza.


Dlatego nurkując na nitroxie nie straszne nam już wielokrotne, długie i głębokie nurkowania.


nurkowanie nocnePonieważ samo zachowanie pod wodą nie różni się, w kurs Basic Nitrox Diver nie ma wymaganych zajęć praktycznych. Podstawą kursu jest teoria. W planie jest jednodniowy wykład ale zawsze możemy wrócić do nurtujących Cię tematów lub tych, z którymi nie do końca sobie radzisz.


Kurs PADI Nitrox Diver to kolejna lekcja z bezpieczeństwa, ale inaczej. Oprócz procedur i zasad bezpiecznego nurkowania na Nitrox’ie poznasz tu niebezpieczeństwa i zagrożenia, z jakimi możesz spotkać się podczas używania tej właśnie mieszanki oddechowej. Poznasz tu najpopularniejsze mieszanki oddechowe jakimi są EAN32 i EAN36. Postaramy się pokazać Ci zarówno zalety jak i wady jakie niesie ze sobą nurkowanie na wzbogaconym powierzu jakim jest Nitrox.


17Oczywiście poza wykładem teoretycznym będziesz mógł oswoić się z nowo zdobytą wiedzą korzystając z podręcznika PADI Nitrox Diver jaki dostaniesz na zajęciach.


Dlatego jeśli masz ukończone 15 lat, zdobyłeś stopień PADI Open Water Diver i w logbook’u masz udokumentowanych 25 nurkowań przyjdź na kurs, a Świat podwody nie będzie w stanie uchować przed Tobą już żadnych tajemnic.


Zapraszamy 

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Wybrane rejsy i wydarzenia


Szkolenie SRC. Należy pamiętać, że jest to podstawowy dokument wymagany do czarteru jachtu w Europie! Nie należysz do szczęśliwych posiadaczy tego certyfikatu? Nie czekaj! Zapisz się już dziś!
Czytaj dalej >>>  


Polinezja Francuska rejs katamaranemDlaczego Polinezja Francuska? Bo tam jeszcze nie byliśmy…. a Ci, którzy byli mówią, że jest pięknie! Tak naprawdę cokolwiek tu napiszemy będzie tylko odzwierciedleniem naszych fantazji, życzeń i oczekiwań w połączeniu z tym, co znaleźliśmy w internecie.

Czytaj dalej >>>  

indywidualne techniki ratowniczeIndywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Poznajcie opinie o nas

Jesteśmy tu i tam…

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube