Sail-Excalibur RYA Training Centre

PADI – Rescue Diver


Kurs PADI Rescue Diver przeznaczony jest dla osób z dużym doświadczeniem nurkowym. Kurs ten pomoże Ci w udoskonaleniu swojego profesjonalizmu i przeobrazi w zaufanego partnera dla innych nurków. Tak, znów mówimy o bezpieczeństwie…


 

DCIM100GOPROPrzecież nurkowanie jako sport ekstremalny możemy przedstawiać dziewczynie, której chcemy zaimponować, bądź kolegom z pracy na korytarzu wielkiej korporacji, gdzie nawet najmniejsza dawka adrenaliny pozwoli na przetrwanie do piatku.


W trakcie wyprawy nurkowej wszystkim jej uczestnikom zależy na tym aby przebiegła spokojnie i dała jak najwięcej radości i przyjemności. Bardzo często nurkujemy z mało znanymi sobie osobami i właśnie wtedy certyfikat może poświadczyć o naszym doświadczeniu i pozwoli na zaufanie ze strony partnera.


To właśnie PADI Rescue Diver pomoże Ci pogłębić wiedzę z zakresu bezpieczenia nurkowania i ratownictwa nurkowego. Certyfikat ukończenia tego kursu pozwoli Ci też na rozpoczęcie przygody z profesjonalnym nurkowaniem, to dopiero po uzyskaniu stopnia Rescue Divera możesz wziąć udział w kursie na stopień Divemastera i Master Scuba Diver.


Część teoretyczna to pięć wykładów z modułów tematycznych. Pomogą Ci one poszerzyć wiedzę zdobytą podczas samodzielnej pracy z podręcznikiem PADI – Rescue Diver. Każdy moduł zakończony będzie sprawdzianem wiedzy, a część końcowa teorii to egzamin pisemny.


Tutaj poruszymy zagadnienia z psychologii ratownictwa, przygotujemy Cię do udzielenia pomocy nurkom, nauczymy Cię zarządzania akcjami ratunkowymi i zachowania spokoju i trzeźwości umysłu w czasie sytuacji awaryjnej.


narieW praktyce odbedziemy 10 ćwiczeń w wodzie, gdzie będziemy udoskonalać wiedzę zdobytą w części teoretycznej. Rozegramy tu kilka scenariuszy, które pozwolą nam na poczucie realizmu podczas akcji ratunkowej.


Będziemy pracowali nad opanowaniem siebie i zestresowanego nurka w momencie zagrożenia. Nauczymy się jak wyciągnąć poszkodowanego nurka z wody i jak ewentualnie robić sztuczne oddychanie podczas holowania.

Bardzo ważną częścią całej akcji ratunkowej jest identyfikacja problemu i nad tym zagadnieniem też popracujemy.

Zapoznamy się z procedurami poszukiwania zaginionego pod wodą nurka.


rafa4Czas jaki powinniśmy poświęcić na ten kurs to ok. 2 dni na wodach otwartych. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego jak ważnym zagadnieniem jest ratownictwo i będziemy Cwiczyli tak długo aż cała grupa studentów będzie zadowolona ze swoich postępów i zmniejszy swoje wątpliwości i obawy do minimum. Nie uważamy, że kiedykolwiek można osiągnąć tu całkowite zero, niestety, obawy mniejsze lub większe w zagrożeniu życia towarzyszyć nam będą zawsze.


Czego będziemy wymagali przed podjęciem kursu? Ukończonych 12 lat, orzeczenia lekarza o braku przeciwwskazań do nurkowania i przebytego kursu AOWD. Przed zakończeniem kursu PADI Rescue Diver będziesz musiał też zdobyć certyfikat Pierwszej Pomocy EFR. Ten będziesz mógł zdobyć w trakcie aktualnego szkolenia.


Serdecznie zapraszamy

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych

 

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia


Szkolenie SRC. Należy pamiętać, że jest to podstawowy dokument wymagany do czarteru jachtu w Europie! Nie należysz do szczęśliwych posiadaczy tego certyfikatu? Nie czekaj! Zapisz się już dziś!
Czytaj dalej >>>  


Polinezja Francuska rejs katamaranemDlaczego Polinezja Francuska? Bo tam jeszcze nie byliśmy…. a Ci, którzy byli mówią, że jest pięknie! Tak naprawdę cokolwiek tu napiszemy będzie tylko odzwierciedleniem naszych fantazji, życzeń i oczekiwań w połączeniu z tym, co znaleźliśmy w internecie.

Czytaj dalej >>>  

indywidualne techniki ratowniczeIndywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Jesteśmy tu i tam…

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube