„Kołysał nas zachodni wiatr,

Brzeg gdzieś za rufą został.

I nagle ktoś jak papier zbladł:

Sztorm idzie, panie bosman!”


I co wtedy robić? No cóż, Ci, którzy wzięli udział w naszych kursach żeglarskich już wiedzą!


Offshoreadventure to Akademia Sportów Wodnych.

Uczymy żeglować i nurkować.


Dlaczego zdecydowaliśmy się to robić? Bo właśnie to kochamy! A czymże byłaby pasja bez możliwości dzielenia się nią z innymi?

W dzisiejszym zabieganym świecie nie często mamy okazję porozmawiać z sobą samym, nawet jeśli mamy sobie wiele do powiedzenia. Przecież trzeba wstać rano, zrobić milion rzeczy w łazience, wypić chyłkiem szybką kawę, spotkać wszystkich z wyjątkiem tych na których nam zależy i zrobić to co szef polecił…

A czy pod koniec dnia pamiętamy jakich perfum użyliśmy? Jak smakowała kawa? Czy nawet jak wyglądał kierowca autobusu? A co miał na sobie szef? Nie, na te pytania odpowiedzi nie znamy, przecież przez cały dzień pędzieliśmy…

Bycie na jachcie pozwala nam na odpoczynek od „normalności”. Często ma to dużo wspólnego z błogim nierobieniem niczego i zwykłym gapieniem się na wodę i niebo. Ale nawet jeśli musimy trochę popracować przy żaglach czy sterze czujemy się usatysfakcjonowani i odprężeni.


Jak jednak wielkie emocje wzbudza w nas odrobina adrenaliny jaką przynosi ze sobą sztorm?

No cóż w naszej szkole nauczycie się, że wybierając się w Morze trzeba sprawdzić prognozę pogody i jeżeli najmniejsza szansa sztormu pojawia się na horyzoncie zostajemy w bezpiecznym porcie.


TŻeglarskie rejsy egzotyczneo naturalne, że po pierwszym rejsie planujemy już następną wyprawę. Każda kolejna mila spędzona na jachcie pozwala nam na poznanie siebie. Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że będąc częścią załogi stajemy się jedną całością. Spędzając czas na powierzchni tak małej jaką jest jacht (fakt, nie zawsze takiej znowu małej…) zaczynamy ufać sobie, a potem całej reszcie załogi. Wykonując najmniejsze nawet polecenie skippera uświadamiamy sobie jak dużo od nas zależy. Zdobywanie stopni żeglarskich też jest budujące. To wspaniałe uczucie kiedy uśmiechnięty egzaminator gratuluje Ci nowo zdobytego tytułu Yachmastera. Nie wspomnę o tych wszystkich załogantach, którzy teraz patrzą właśnie na Ciebie z podziwem i uznaniem godnym prawdziwego Bohatera.


My, czyli Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych szkolimy żeglarzy według systemu ISSA.


Nie ma tutaj obowiązku zdobywania wszystkich stopni po kolei!


ISSA szkoleniaFederacja Szkół żeglarskich ISSA Poland natomiast jest największym w Polsce stowarzyszeniem prywatnych szkół i związków żeglarskich. ISSA Poland jest częścią organizacji ogólnoświatowej GLOBAL ISSA.

Działalność ISSA łączy wiedzę i umiejętności polskich instruktorów z doświadczeniem instruktorów z innych regionów Świata.

Nasza Federacja promuje nowoczesne rozwiązania gdyż widzimy jak bardzo żeglarstwo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Zachowujemy jednak pełen szacunek dla tradycji i historii żeglarstwa. To właśnie ISSA od wprowadza w Polsce rozwiązania sprawdzone w innych krajach. Mając zaufanie do naszych instruktorów zrezygnowaliśmy z egzaminów na podstawowych poziomach szkolenia. Wypełniony i podpisany formularz jest jedyną formalnością wymaganą do otrzymania certyfikatu.

Nasi instruktorzy to pasjonaci, zarówno żeglowania jak i nauczania. Pomimo zdobytych umiejętności i doświadczenia nie przestają nad sobą pracować i ciągle udoskonalają swoją wiedzę i praktykę. Korzystając z najlepszych światowych systemów edukacji żeglarskiej nasze kursy uczą przede wszystkim bezpieczeństwa.


Kursy praktyczne prowadzimy na akwenach, z których najczęściej będą korzystali nasi przyszli skipperzy.

Ale nie tylko! Taki kurs żeglarski może być przeprowadzony podczas egzotycznego rejsu morskiego na Seszelach.


Rejsy morskie po KaraibachProwadzimy zajęcia bezstresowo i w małych grupach. Pozwala to na dobry kontakt z wszystkimi uczestnikami. Wielu naszych kursantów utrzymuje z nami ciągły kontakt, żeglując, nurkując, spotykając się oraz polecając nas innym.

Przeszkoliliśmy już ponad 4000 osób w szkoleniach żeglarskich i nurkowych. Z nami każdy może osiągnąć dowolny poziom umiejętności żeglarskich, a przy tym poznać ciekawych ludzi i spędzić przyjemnie czas.Do zobaczenia 
Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych