Sail-Excalibur RYA Training Centre

Competent Crew


Kurs Competent Crew przygotuje Cię do takich podstaw jak codzienne bycie na jachcie…. a jednak, czy takie zwykłe?


rejsy w ChorwacjiJesteś na jachcie po raz pierwszy? To nic, już teraz możesz spróbować jaką zabawą jest przygoda z żeglarstwem. Dla początkujących mamy program pozwalający stać się wykwalifikowaną załogą żeglarską.


Uczestnicząc w kursie Competent Crew nauczysz się podstawowych zasad “dobrej praktyki morskiej”. Już teraz będziesz mógł zobaczyć jaką frajdą jest sterowanie jachtem. Wbrew temu co widzimy na filmach o wilkach morskich nie będziemy oczekiwali od Ciebie kręcenia kołem sterowym w tą i z powrotem, wręcz odwrotnie! Tu będziesz miał szansę na wyciszenie wtapiając się w rytm fal.


 Poruszając się po kołyszącym się jachcie musimy zwrócić uwagę na wiele szczegółów nie istniejących w życiu na lądzie. Liny ciągnące się wzdłuż i szerz pokładu, zmieniający położenie bom…. a co to? Powiemy Ci, a nawet pokażemy. Tu będziesz miał szansę poznać też nazwy innych części jachtu i komendy jakich używa się w żeglarstwie.CompetentCrew RYA

 

Tutaj weźmiesz czynny udział w rejsie żeglarskim. Stawianie i zwijanie żagli staje się coraz prostsze dzięki ciągłym udoskonaleniom na jachtach, ale my pokazemy Ci jak robi się to na tych mniej komfortowych. Dowiesz się też wielu rzeczy o linach, włącznie z kilkoma podstawowymi węzłami, a uwierz, te przydają się również na lądzie.

Odbijanie od brzegu, cumowanie to również część programu.


Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo! Tutaj nauczysz się jak być aby nic złego się nie stało, no a jeśli, to jak się zachować w chwili zagrożenia.


rejsy morskie na KaraibachPodczas tego rejsu przekonasz się jak wielki wpływ na środowisko mają ludzie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielką symbiozę tworzą człowiek i natura.
A za to Twoja natura pokaże jak Ty reagujesz na morze… Wiesz, że wielu doskonałych Kapitanów ma chorobę morską?


Kurs na stopień Competent Crew nawet trudno nazwać zajęciami. Wszystko tutaj dzieje się naturalnie, bezstresowo i w tempie jakie sami sobie narzucimy.

Ze względu na małą ilość osób będziemy mogli powtarzać zagadnienia do woli. Jest to pierwszy kurs żeglarski i zdajemy sobie sprawę, że to właśnie teraz mamy szansę wpłynąć na to czy zwiążesz swoją przyszłość z żeglarstwem. Dlatego dbamy aby nasi instruktorzy podchodzili do każdego z członków załogi indywidualnie z czasem przeobrażając Was w jedną Wielką Rodzinę.


Do zobaczenia 
Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia


Szkolenie SRC. Należy pamiętać, że jest to podstawowy dokument wymagany do czarteru jachtu w Europie! Nie należysz do szczęśliwych posiadaczy tego certyfikatu? Nie czekaj! Zapisz się już dziś!
Czytaj dalej >>>  


Polinezja Francuska rejs katamaranemDlaczego Polinezja Francuska? Bo tam jeszcze nie byliśmy…. a Ci, którzy byli mówią, że jest pięknie! Tak naprawdę cokolwiek tu napiszemy będzie tylko odzwierciedleniem naszych fantazji, życzeń i oczekiwań w połączeniu z tym, co znaleźliśmy w internecie.

Czytaj dalej >>>  

indywidualne techniki ratowniczeIndywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Jesteśmy tu i tam…

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube