Sail-Excalibur RYA Training Centre

Inshore Skiper


szkolenia żeglarskie RYA Zapewne uważasz się już za żeglarza, wziąłeś udział w kilku rejsach morskich, masz swój log book i skrupulatnie wyliczasz mile… Nie? To pędzikiem do sklepiku po książeczkę!!! To ważne!

Należy dokumentować każdą przepłynięta milę, w szczególności jeśli masz zamiar brać udział w dalszym szkoleniu i zdobywaniu stopni żeglarskich. Aby przystąpić do szkolenia na stopień Inshore Skippera wymagane jest pewne doświadczenie. Musisz mieć udokumentowane przepłynięcie minimum 100 mil, a w tym 4 godziny nocne.


Po kursie na stopień Inshore Skipper będziesz mógł prowadzić jacht po znanych sobie wodach lądowych lub morskich.

Będziesz też mógł pełnić funkcje oficerskie na jednostkach żaglowych.


Inshore Skipper ISSASkłada się on z części teoretycznej i praktycznej i obie są oddzielnie certyfikowane. Według standardów ISSA część teoretyczna powinna być pierwsza i od Ciebie zależy czy w części praktycznej udział weźmiesz od razu czy z pewnym opóźnieniem.
A co będzie w programie kursu na stopień Inshore Skipper? Po pierwsze będziemy poszerzali Twoją wiedzę jako żeglarza zdobytą dotychczas. Uzupełnisz swój język z zakresu części jachtu jak i generalnych pojęć nautycznych.

Podczas części teoretycznej poznasz podstawy nawigacji, nauczysz się jak określać odległość i wyznaczać trasę na podstawie mapy.

Zgłębimy Twoje pojęcie o meteorologii. Tak, teraz już będziesz wiedział o co chodziło z dziesiątką w skali Beauforta! Nauczysz się też odczytywania wykresów przedstawiających układy baryczne.

Oprócz wykładu będziesz mógł kontynuować samokształcenie korzystając z podręcznika jaki ISSA stworzyło dla studentów kursu na stopień Inshore Skipper’a.

Część praktyczna powinna odbyć się na jachcie długości od 7 do 13 metrów. Ma on na celu wprowadzenie w praktykę wiedzy zdobytej podczas kursu teoretycznego.


Zaczniemy od bezpieczeństwa, bo od tego głównie zależy powodzenie całego rejsu morskiego.


 

Szkolenia żeglarskie SkipperA potem po kolei… korzystanie z mapy, przeprowadzenie jachtu do portu docelowego, nie ominie Was liczenie pływów… Pobawicie się w Górali i przepowiecie pogodę.

W międzyczasie będzie tylko zabawa… wyrzucimy kilka osób za burtę, zamówimy sztorm i popsujemy silnik.

Przekonaliśmy Was, że to właśnie u nas powinniście się szkolić? Tak? To świetnie!


Do zobaczenia
Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia


Ostatnia szansa na otrzymanie certyfikatu SRC przed wakacjami!!! Należy pamiętać, że jest to podstawowy dokument wymagany do czarteru jachtu w Europie! Nie należysz do szczęśliwych posiadaczy tego certyfikatu? Nie czekaj! Zapisz się już dziś!
Czytaj dalej >>>  


Zakrzówek szkolenia nurkoweLipiec 2018... Weekendy spędzisz z nami! Będziemy nurkować! Postanowiliśmy dać szansę naszym akwenom i co tydzień będziemy nurkowali w innym miejscu. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem? To najlepszy moment!
Czytaj dalej >>>  

Indywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Jesteśmy tu i tam…

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube