Indywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!


Termin: Miejsce: Cena:
01.03.2020 Warszawa   *ITR – 350 pln ( plus 150 pln certyfikat ISSA – dla chętnych)   Zarezerwuj miejsce
   *Pierwsza Pomoc – 250 pln (plus 150pln certyfikat IFR – dla chętnych )   Zarezerwuj miejsce
 *ITR + Pierwsza Pomoc 500 pln (plus certyfikaty )   Zarezerwuj miejsce

Sea Survival RYADla wszystkich, którzy mają zamiar wziąć udział zarówno w rejsie żeglarskim, jak i wyprawie nurkowej.
Sporty typu żeglarstwo, nurkowanie mogą być sportami ekstremalnymi ale nie muszą. Warunkiem podstawowym powodzenia każdej wyprawy na wodę jest bezpieczeństwo. Wszyscy powinniśmy o nie zadbać. Przecież to tak niewiele, a jednak sprawia, że każda z wypraw będzie przyjemna i pełna pozytywnych wrażeń.

To właśnie na kursie Sea Survival poznasz też wiedzę i umiejętności, które znać powinieneś w stopniu najwyższym mając nadzieję na to, że w praktyce się nie przydadzą.

 


 

Kurs ITR niewątpliwie nauczy Cię jak zapobiegać wypadkom. Będziemy w Ciebie wpajali dobre nawyki praktyczne jak noszenie kamizelek ratunkowych, szelek, czy generalne zasady obycia na jachcie.


OLYMPUS DIGITAL CAMERAKurs ITR jest jednodniowy i łączy w sobie teorię opartą na prawdziwych przykładach z praktyką ukierunkowaną na indywidualne techniki ratownicze dla żeglarzy i nurków.

W części teoretycznej składającej się z wykładu i pokazu multimedialnego zapoznasz się ze sprzętem ratunkowym i jak go wykorzystać w sytuacji krytycznej na jachcie. Zajmiemy się psychologią i postawą człowieka podczas wypadku, akcji ratunkowej i zachowaniem po zdarzeniu.


Nauczysz się procedur wzywania pomocy i współpracy z ratownikami zarówno tymi na łodzi jak i w helikopterze ratunkowym. W tej części przybliżymy Ci podstawy pierwszej pomocy.


szkolenie żeglarskie ITR Zajęcia praktyczne odbędą się na otwartych wodach jeziora lub w basenie. Ćwiczenia oczywiście oparte będą na realnych przykładach. W trakcie kursu będziemy ubrani w regularną odzież jaką mamy na sobie podczas wachty.

Właśnie tutaj będziecie mieli szansę uruchomić tratwę ratunkową i kilkukrotnie przećwiczyć wchodzenie do niej. Proste? Zobaczymy jak Ci pójdzie mając na sobie sztormiak! Przećwiczymy zachowanie w wodzie i poznamy zasady współpracy. W tej części też będziesz strzelać z prawdziwych rakiet. Zajęciom nadamy grozy tworząc i porównując różne rodzaje pożarów. A wiesz czym najskuteczniej gasi się ropę?


Niby tylko kurs ale poziom adrenaliny podskoczy kiedy uzmysłowimy sobie, że to wszystko może przytrafić się każdemu wypływającemu w morze… 

Chociaż kurs ITR zapoznaje Cię z podstawami pierwszej pomocy, to wszystkim proponujemy jednak zapoznanie się z jej pełną wersją. Kurs Pierwszej Pomocy prowadzony według standardów EFR zazwyczaj ma miejsce zaraz po zakończeniu kursu ITR.

Dzieci biorą udział w kursie bezpłatnie ( pod opieką rodziców) 


Zadzwoń lub napisz w celu uzgodnienia innego terminu lub miejsca szkolenia ITR!


Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl


Zapisz się na szkolenie
Serdecznie zapraszamy
Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych