Sail-Excalibur RYA Training Centre

Teneryfa – ósmy kontynent.


Chcesz zobaczyć ósmy kontynent świata? Wybierz się z nami na Teneryfę! Tak, to kolejny rejs żeglarsko – nurkowy jaki mamy dla Was w ofercie na rok 2016.


Tutaj możesz pobrać ofertę w PDF: Oferta Teneryfa 2016


Teneryfa CabdelariaTeneryfa nazywana jest często Kontynentem w miniaturze, gdyż występuje tu wiele różnorodnych krajobrazów i stref klimatycznych…


Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Są to La Laguna, przeurocze zabytkowe miasto i Teide – wulkan będący parkiem narodowym.


Dzięki różnym mikroklimatom jakie panują na Teneryfie wyspa ta ma zróżnicowaną faunę i florę. W wodach przybrzeżnych żyje około 400 gatunków ryb oraz kilka gatunków żółwi morskich, wielorybów i delfinów.


Legenda głosi, że Teneryfa jest pozostałością zaginionej Atlantydy!   Nic więc dziwnego, że wyspa ta w magiczny sposób przyciąga do siebie rzesze turystów.


teneryfa wędlinyCo jeszcze można dodać, by przekonać się, że warto tam być? To kuchnia! Zapachy jakie roznoszą się w powietrzu są nie do opisania… Świeże owoce i warzywa, zioła prosto z ogrodu w połączeniu z delikatnym mięsem lub rybami to „niebo w gębie”, a do tego domowe pieczywo i ciasta…


Będziemy zwiedzali!

Jak zawsze będziemy mieli szansę zobaczyć to wszystko z innej perspektywy niż większość turystów odwiedzających Teneryfę, my zobaczymy ją od strony morza.

 


bavaria50Teneryfa od strony morza… Będziemy żeglowali na pięknym i wygodnym jachcie Elan 434 Impression. A co zobaczymy zależy tylko od nas.             My możemy opłynąć wyspę dokoła!

 


teneryfaNiewątpliwie warto zobaczyć wulkan i Park Narodowy Teide. Parków do wyboru mamy kilka… Siam Park – największy tematyczny park wodny, zoobataniczny Loro Park, czy Monkey Park gdzie mieszka ponad 100 gatunków małp.


Teneryfa bogata jest w małe, kolorowe, turystyczne i bardzo klimatyczne miasteczka, jak na przykład La Orotava. Są też La Laguna, jedno z najstarszych miast wyspy, czy Candelaria z bazyliką Matki Boskiej z Candelarii. Nie można ominąć Santa Cruz, stolicy Teneryfy.


Teneryfa to największa wyspa Archipelagu Wysp Kanaryjskich.


cueva del viento

Teneryfa to także podziemny świat tuneli i jaskiń. Największa i najpopularniejsza to La Cueva del Viento. Jest to czwarta co do wielkoęci jaskinia na świecie, a długość jej korytarzy to ponad 17km.


I oczywiście plaże… choćby Bolullo z delikatnym czarnym piaskiem i potężnymi falami, które są jej cechami charakterystycznymi. Może trafimy tam na Shakirę, bo ona właśnie to miejsce wybrała na swoje sąsiedztwo.


Nie zabraknie czasu na relaks wśród morskich fal. Ci, którzy poczują potrzebę odpoczynku aktywnego będą mogli wykazać się podczas żeglugi, bo wody wokół Teneryfy do najspokojniejszych nie należą. Tutaj w pełni można poczuć wiatr otwartego Atlantyku. Teneryfa posiada bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę ukierunkowaną na żeglugę. Znajduje się tutaj wiele portów i marin. Już za czasów Krzysztofa Kolumba były one naturalnym schronieniem dla podróżujących.


Nurkujący będą mogli przeżyć tu niesamowitą przygodę. Skaliste wybrzeża Teneryfy oferują niezliczone atrakcje. Odwiedzicie tu podwodne jaskinie, twory skał wulkanicznych jak i zatopione wraki. Ciepłe i przejrzyste wody Atlantyku stworzyły wspaniałe warunki dla życia, które również będziemy mogli poznać podczas naszych wypraw nurkowych. Chętni będą mogli wziąć udział w kursie nurkowym i zdobyć odpowiedni do stopnia zawansowania certyfikat PADI.


 

Bavaria 50 cruiser rejs TeneryfaJacht, na którym oferujemy miejsce to piękny i wygodny Elan 434 Impression.

Jest to przestronny i wygodny jacht idealny do żeglowania rekreacyjnego i rodzinnego.


Jego wyposażenie zapewnia komfort żeglugi i przyjemność z mieszkania na jachcie.  Wnętrze jest bardzo praktycznie zaprojektowane.


Duży salon to miejsce gdzie cała załoga może spędzać razem czas.


4 przestronne kabiny pozwalają natomiast na zachowanie intymności podczas rejsu. Wyposażone są w szafy oraz szereg półek i szuflad.


Zewnętrzna część jachtu jest zaprojektowana tak aby swobodnie poruszać się po całym pokładzie, a łatwe zejście do wody pozwala na częste kąpiele w oceanicznych zatoczkach.

 

teneryfa 9Gdzie:

TENERYFA

Termin:

30.01.2016 – 06.02.2016

Za ile:

1500.00 PLN (miejsce na jachcie)

Opłaty dodatkowe:

 – bilet lotniczy

 – kasa jachtowa

 – szkolenia RYA / ISSA / PADI

 – wypożyczenie sprzętu nurkowego i nabijanie butli


Tutaj możesz pobrać ofertę w PDF: Oferta Teneryfa 2016


Gdzie:

Kiedy: Na czym: Za ile: Dodatkowe koszty: Dostępność:

Teneryfa

30.01.2016 – 06.02.2016 Elan 434 Impression 1500.00 (czarter jachtu)+ bilet + kasa jachtowa + nurkowanie  TENERYFA  2 wolne miejsca


Zapraszamy serdecznie

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych 

 

Similar posts

Skontaktuj się z nami:

Darek
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl

Napisz do nas

Poznajcie opinie o nas

Wybrane rejsy i wydarzenia


Szkolenie SRC. Należy pamiętać, że jest to podstawowy dokument wymagany do czarteru jachtu w Europie! Nie należysz do szczęśliwych posiadaczy tego certyfikatu? Nie czekaj! Zapisz się już dziś!
Czytaj dalej >>>  


Polinezja Francuska rejs katamaranemDlaczego Polinezja Francuska? Bo tam jeszcze nie byliśmy…. a Ci, którzy byli mówią, że jest pięknie! Tak naprawdę cokolwiek tu napiszemy będzie tylko odzwierciedleniem naszych fantazji, życzeń i oczekiwań w połączeniu z tym, co znaleźliśmy w internecie.

Czytaj dalej >>>  

indywidualne techniki ratowniczeIndywidualne Techniki Ratownicze. Czy jest to kurs dla Ciebie? Nie! …. to znaczy nie tylko dla Ciebie… ten kurs jest dla Wszystkich!
Czytaj dalej >>>  

 

Jesteśmy tu i tam…

Odwiedź nasz kanał YouTube

Maciek C. IMG_8630 (376)
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube